Akce‎ > ‎

Kurzy HardTask

    Naše jednotka ( posílená o členy aliance Chomutovská ZOO ), prodělala dva kurzy od firmy HardTask. 

Konkrétně se jednalo o tyto:
Small Unit Tactics (SUT) -  Kurz je zaměřen na výuku základních a pokročilejších postupů taktické přípravy v zalesněném a otevřeném terénu. Jedná se o takzvanou zelenou taktiku vojenských jednotek.
Speed Boat - Který je zaměřen na výuku postupů taktické přípravy malých vojenských jednotek v operacích spojených s vodní plochou.

HardTask

Následuje vyjádření našich členů:

David:

K HardTask kurzům celkově:

Instruktor je velmi profesionální. Nepůsobí komerčně, v jeho podání jsou kurzy jsou velmi zábavné, snaží se to skupině zájemců zpestřit jak jen může. Ochotně vysvětluje co má kdo dělat, případně sám předvede, bez problémů zodpoví případné dotazy. Je poznat že má praktické zkušenosti a nemluví tedy z knížky. Lidé se zdravotními problémy se nemusí ničeho bát, rychlost a fyzická náročnost kurzu se přizpůsobí. Jediné co kurzům chybí, jsou podrobnější informace o potřebném vybavení na kurzy samotné, na kurzu Speed Boat se hodně pracovalo s batohy, které jsme neměli.

Ke kurzu Small Unit Tactics:

Dvoudenní kurz byl rozdělený na první, více teoretický den a druhý více praktický. Při výkladu teorie chyběla tabule, kde by se dalo lépe graficky znázornit vykládaný obsah, ale i bez ní to bylo srozumitelné. Praktická část probíhala v lese za střelnicí.

Ke kurzu Speed Boat:

Jednodenní kurz rozdělený na krátkou debatu o teorii dopoledne a praktické cvičení po obědě. Účastníci měli k dispozici motorový člun, osazený 2 kulomety a instruktora jako kormidelníka. Ke kurzu nejde více co říct, než že to byla skvělá zábava se spoustou zajímavých zkušeností.


AS VLCI - SpeedBoat - HardTask

P.J.:

Po výborných zkušenostech s přednáškami a workshopem Z. Charváta na MilSimConu, při hledání firmy poskytující kurzy, logicky padla volba na HardTask.

Očekával jsem kvalitní instruktory a dobře zvládnutý program. Realita předčila mé očekávaní. Špičkový instruktor, si velmi dobře poradil i pedagogicky. Jeho jednání bylo příjemné a jeho požadavky na nás přizpůsobené nám, poučeným laikům. Takže obavy z nereálných podmínek a požadavků se nekonaly. Problematika zelené taktiky malých skupin je velmi rozsáhlá a už při teorii jsme narazili na široké přesahy do dalších dovedností jako je zdravověda, kartografie, maskování, pozorování, stopování a mnoho dalších. Dostali jsme však ucelené a hlavně funkční minimum, které je možné dále procvičovat a na kterém je možné dále stavět. Snad bude vyslyšeno naše volání po jednodenním udržovacím kurzu, které tento dril umožní dokonale vstřebat.

Zasazování skupiny ze člunu, bylo takovým rozšířením zelené taktiky. Proto se teorie de facto omezila jen na bezpečnost, seznámení se základním rozdělením používaných lodí a s konkrétními rolemi jednotlivců, v rámci osazení lodi. Většina času pak byla věnována praxi. Což se ukázalo jako vysloveně žádoucí. Voda je živel a jakkoli je teoreticky zasazení z lodi jednoduché, v praxi vám to rozruší první vlna. Díky shrnutí a vyhodnocování po každém vylodění, se však i tento živel dal zvládnout. Takže i z tohoto kurzu jsem si odnesl úžasný zážitek a hromadu zkušeností.

Závěrem tedy pouze dodám, nelituji ani koruny, investice se mi bohatě vrátila v podobě vědomostí, zkušeností a hromady zážitků.

Hanz:

K zelený taktice:

Na kurz sem vyjížděl s respektem a obavami co mě čeká. Byl jsem příjemně překvapen přístupem instruktora a jeho vedením kurzu. Celý víkend jsem nasával a dostával informace a zjišťoval co vše se můžu ještě přiučit. Určitě bych se rád ještě vrátil. Jedním slovem super.

Sebastian:

Hmm, jó, dobrý, možná by to chtělo většího psa :)


Vašek:

SUT:

Skvěle naplánovaný dvoudenní kurz SUT. Byl jsem mile překvapen přístupen instruktora a jeho profesionalitou. Teoretická část byla pochopitelná i pro naprostého laika. Praktická část je akční a více poutavá kde se dá vše vyzkoušet a opakovat. Jako tým jsme si mysleli, že víme, co a jak ale tento kurz nám otevřel oči co vše se za zkratkou SUT skrývá. Jediné negativum vidím v jednom instruktorovi. Na náš čtrnácti členný tým bych uvítal dva.

Speed boat:

Pro mě spíše zážitkový kurz spojený s koníčkem a doplňující zábavný kurz k SUT. Krátká teoretická část a dlouhá akční praktická je velké plus. Doporučují všem, co už prošli předešlým kurzem SUT. Negativum vidím v místě konání které je viditelné z cyklostezky a potřeba batohu který nebyl v seznamu věcí které si máme přivést.  


AS Vlci Chomutov SpeedBoat od HardTask